Závlahy

Ať Vaše rostliny nestrádají

Ochotně Vám poradíme a pomůžeme jak při návrhu Vašeho automatického zavlažovacího systému, tak i v průběhu celé vlastní realizace. Pokud hledáte profesionální řešení zavlažování Vaší zahrady, neváhejte a kontaktujte nás.

Nejlepším pomocníkem pro udržení krásné a upravené zahrady jsou automatické zavlažovací systémy, které se staly již téměř standardním vybavením nově zakládaných zahrad. Díky automatickému zavlažování zahrady Vám odpadá starost o zalévání v parných dnech, v době, kdy jste mimo zahradu a šetří čas i sílu na místo ručního zdlouhavého zalévání. Díky moderním systémům s časovačem můžete zajistit závlahu zahrady v nočních a ranních hodinách, které jsou pro rostliny vhodnější , zároveň je hodnota vypařování nejnižší a díky tomu ušetříte až o 30% závlahové vody více. Další úspory vody a peněz lze zajistit pořízením čidla srážek, které reaguje na změny počasí a nezavlažuje zbytečně v době dostačujících srážek. Díky tomu, že větší část zavlažovacích systémů se nachází pod zemí -potrubí, rozvody a výsuvné postřikovače, které jsou v době klidu pod terénem, neomezuje Vás zavlažovací systém v pohybu po zahradě. Postřikovače se automaticky vysouvají díky elektromagnetickým ventilům. Po skončení práce automaticky zajedou do podzemních pouzder, a tak nevzniká problém ani při sekání trávníku s neočekávatelnými překážkami.

Zavlažovací systémy se využívají i v záhonech. K tomu lze využít postřikovačů, ale častěji je využíváno tkz. Kapky, kterou si lze představit jako černou úzkou nenápadnou hadici s otvory, která se nezahrabává pod terén, ale nechává se na terénu, aby zavlažila rostliny a přitom neomezovala růst jejich kořenů. Pro úplné zakrytí ji lze přesypat vrstvou mulčovacího materiálu (kůra, kačírek).

Využíváme systémy HUNTER | RAIN BIRD | K-RAIN

Instalace zavlažovacích systémů

zjištění denní potřeby vody

zjištění potřebné kapacity zdroje vody – bilance denní a týdenní potřeby závlahové vody podle zavlažované plochy.

zpracování projektu dle potřeb zákazníka, možností vodního zdroje, proporcí pozemku
zdroj vody – vodní řád / studna / jímka – nutno zjistit vydatnost zdroje vody. Na přívod vody se nainstaluje hlavní uzávěr, filtr a uzavírací ventil
vhodné umístění komponentů závlahy – řídící jednotka (vždy v suchém prostředí), elektromagnetické ventily, ventilové šachtice, dešťový senzor a zajistit prostupy pod zpevněnými plochami (chodníčky)
dodržení hlavních zásad pro montáž AZS – zajistit dostatečný tlak a průtok vody, dodržovat předepsanou vzdálenost a typovost rozstřikovačů na každé větvi

Ukázky našich realizací

7

Poskytujeme

>  Návrhy zahrad, zpracování projektové dokumentace
>  Poradenství – jsme držitelé certifikátů od České Rostlinolékařské správy
>  Kompletní realizace zahrad, parků
>  Vodní prvky – jezírka, potůčky, okrasné vodní nádrže, vodní kaskády
>  Zahradní stavby – terasy, dlažby, zídky, pergoly
>  Osvětlení zahrad
>  Aranžování květin
>  Travní koberce, trávníky z výsevu
>  Dodávka a výsadba rostlin, vč. vzrostlých a alejových dřevin
>  Instalace automatických zavlažovacích systémů
>  Údržby zahrad, obnovy krajiny

Nabízíme

ODBORNÉ ZNALOSTI

ZKUŠENOSTI

DŮRAZ NA KVALITU

MAXIMÁLNÍ PÉČI

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě